Təbrizdə Əhli-Beyt (ə) növhəxanlarının təltif mərasimi keçirilib
Dek 06, 2023 20:45Ömrünün çox hissəsini Allahın müqəddəs dəyərləri yolunda xərcləyən və İslama öz səsləri, qələmləri ilə xidmət etmiş məddahlar, növhəxanlar, mərsiyəxanlar keçirilmiş mərasimdə yad edilmiş və onlara təltifnamələr verilmişdir
Tehran-Bakı münasibətləri düzgün istiqamətdə irəliləyir
Dek 06, 2023 18:46İran Xarici İşlər Naziri dekabrın 5- də jurnalistlərə verdiyi müsahibədə " Səhər Azəri " TV müxbirinin Azərbaycan haqda sualına cavab verib
Türkiyə Qəzzəni niyə bu qədər ayaqlayır?
Dek 06, 2023 14:48Bütün müsəlman ölkələrinin Qəzzə məsələsinə xidmət etməyə borclu olduğu bir halda Türkiyə sionsit rejiminə bir başa kömək edən NATO-la getdikcə sıx əlaqə qurur və bu rejimin vəhşiliklərinə göz yummuş olur
Dek 06, 2023 13:43İran Xarici İşlər Naziri bu gün (5 dekabr) Moskva görüşündən sonra jurnalistlərə iclasla bağlı açıqlama verib.
Müsəlman ölkələri nə üçün aciz qalıb?
Dek 06, 2023 13:26BƏƏ- də keçirilən "COP 28" iqlim dəyişikliyi zirvə toplantısında müsəlman ölkələrinin iştirak etməsinə baxmayaraq hazırda İslam ölkələrinin ən mühüm məsələsi olan Qəzzə məsələsi haqda heç bir söz danışılmadı
Xəzəryanı ölkələrin XİN başçılarının Moskva görüşü: imkanlar və əlaqələr
Dek 06, 2023 12:29KOMPAS-ın 6 dekabrda yayaımlanacaq efirində Xəzəryanı ölkələr arasındakı əlaqələrin yeni müstəviyə doğru irəliləməsi, qarşıya çıxan problemlərin həlli istiqaməti, iqtisadi güc biriliyinin yaradılması kimi məsələlər araşdırılacaq