Şahin Mustafayev və İranın Yol və Şəhərsalma naziri Zəngilanda görüşdü
Okt 06, 2023 20:32Qeyd edək ki, Zəngilanda baş tutmuş ikitərəfli bu görüşdə Azərbaycanla Naxçıvan arasında tranzit və kommunikasiya əlaqələrinin yaradılması üçün yol tikinti və bərpa işlərinin özül qoyma mərasimi keçirilib.
Politoloq Həsən Behiştipur Rusiyanın Qafqaz planından danışdı
Okt 06, 2023 17:39Həsən Behiştipur Rusiyanın Qafqazdakı növbəti missiyasının nə olacağına açıqlama verərək hazırkı və bundan sonrakı şəraiti dəyərləndirib.
Deputat Rasim Musabəyov Putinin açıqlamasına şərh verdi
Okt 06, 2023 17:33Qeyd edək ki, Rusiya prezidenti Qarabağla bağlı Azərbaycan və Ermənistan arasında baş tutmuş müzakirələr və onların nəticələri haqda "Valday" beynəlxalq diskussiyasında açıqlama vermişdi.
Paşinyan Azərbaycanla sülhə şərt qoydu
Okt 06, 2023 16:15Məlumata görə, Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan ölkə parlamentində çıxışı zamanı Azərbaycanla sülhün şərtlərindən danışıb
Ərdəbil beynəlxalq turizm iclasına ev sahibliyi etdi
Okt 06, 2023 14:11Qeyd edək ki, İƏT ölkələrinin 2023- Beynəlxalq Turizm iclası bu il Ərdəbil şəhərində keçirilmişdir. Bu iclasda iştirak edən qonaqların əsas müzakirə mövzusu iqtisadi və mədəni əlaqələrin inkişafına imkan yaradacaq vizasız turizm səyahətlərinin təşkili kimi bir sıra məsələlər durmuşdur.