Urmiyə şəhərində elmi-texnoloji nailiyyətlər haqqında sərgi keçirilib
Dek 09, 2023 17:39Urmiyədən reportaj
İran prezidentinin Moskva səfərində əsas hədəf
Dek 09, 2023 13:369 dekabr KOMPAS-ın efirində İran prezidentinin Rusiya lideri ilə görüşündə əsas hədəf və iki ölkənin strateji əlaqələrindən, elcəcə də Qəzzədə son vəziyyət haqda danışılacaq.
"İsraillə ticarət xəyanətdir"
Dek 08, 2023 21:04İstanbulda "Anadolu Gənclik Dərnəyi" sionizm əleyhinə etiraz aksiyası keçirərək, bu xunta rejimlə bütün əlaqələrin kəsilməsini tələb edib.
İran Xəzərdə regiondan kənar güclərin yerləşməsinə icazə verməyib
Dek 08, 2023 14:18Qərbin strateji məqsədlərindən olan Xəzərə və Qafqaz regionu həmişə təhdid edilib. Çünki burada olan sərvətlər dünya regionları arasında xüsusi rol oynayır. Lakin onların bu tamahına baxmayaraq İran hər zaman Xəzər hövzəsində bu güclərin olmamasına çalışıb.
Azərbaycanlılarla Ermənilərin birgə yaşayışı: reallıq
Dek 08, 2023 11:55Hazırkı siyasi vəziyyətin böhranlı durumunda Azərbaycan və Ermənistan nə etməlidir və hansı çıxış yolu var? sualı cavablandırıldı
İbrahim Rəisi:" Fələstin mövzusu səfərimin əsas məqsədidir"
Dek 08, 2023 11:28İran İslam Respublikasının prezidenti Seyid İbrahim Rəisi bir günlük Moskvaya səfərində Rusiya Federasiyasının prezidenti Vladimir Putinlə görüşdə Fələstin məsələsini səfərinin danışığın əsas mövzusu olduğunu deyib
Ermənilər Qərbin provokasiyasına uydu
Dek 08, 2023 11:12Qarabağda yaşayan ermənilərin köçmə səbəbi və Qərbin burada rolu haqda politoloq Q.Nurani KOMPAS-ın efirində açıqlama verib
Dek 07, 2023 11:01Öz növbəmdə Azərbacan Hərbi Dəniz Qüvvələri və Müdafiə Nazirinə bu yaxşı qonaqpərvərliyə görə təşəkkürümü bildirirəm.