Bu gün fars şeiri və ədəbiyyatı gününüdür!
Sen 18, 2023 16:1227 Şəhrivər(18 Sentyabr) Fars şeiri və ədəbiyyatı gününü "Səlam Həyat" proqramında gənc aşıq qrupu ilə qeyd etdik!
Nikol Paşinyan:Azərbaycan və Ermənistan sülh müqaviləsi imzalamağı planlaşdırmır
Sen 17, 2023 18:20Ermənistan və Azərbaycan oktyabrda İspaniyanın Qranada şəhərindəkeçiriləcək Avropa Siyasi Birliyinin üçüncü sammitində sülh müqaviləsiimzalamağı planlaşdırmır. Bunu Nikol Paşinyan deyib.
Paris merinin köməkçiləri Azərbaycanı təhqir ediblər
Sen 17, 2023 18:03Paris merinin köməkçiləri Azərbaycanı təhqir ediblər Paris merinin köməkçiləri bu şəhərdə keçirilən Azərbaycan stendinin qarşısında təxribat törədib,Azərbaycan Respublikasına qarşı fikirlər səsləndirərək stendi dağıtmağa çalışıblar.
URMİYYƏDƏ 23 ŞƏHİDİN DƏFN MƏRASİMİ KEÇİRİLİB
Sen 15, 2023 18:00Son dövrdə Sərdəşt əməliyyat məntəqəsində, Dupazayüksəkliklərində, həmçinin İraq ərazisinin bəzi bölmələrindətapılmış əziz şəhidlərin cənazələri bir neçə əməliyyataaiddirlər. Bu mərhələdə ümumilikdə iyirmi üç şəhid böyükvə fədakar İran xalqının ağuşuna qayıdıb.
Avropa Parlamenti Azərbaycandakı həbslər məsələsində ikili standartlarını davam etdirir
Sen 15, 2023 17:59Azərbaycan Respublikasında yüzlərlə inanclının həbsinə susqunluq nümayiş etdirən Qərb təşkilatı iqtisadçı ekspert Qubad İbadoğlunun dərhal və qeyd-şərtsiz azad olunmasına çağırıb və azərbaycanlı məmurlara qarşı sanksiya tələb edib.
Azərbaycan səfirliyinə hücum edən şəxsə ən ağır cəza istənilib
Sen 15, 2023 17:58Azərbaycanın İrandakı səfirliyinə ailə-məişət zəminində silahlı hücum edən şəxsə ən ağır cəzanın verilməsi tələb olunub.
İranın Baş prokuroru Azərbaycana üç günlük işgüzar səfərə gedib
Sen 14, 2023 17:58Qeyd edək ki, İran və Azərbaycan arasında yaradılmış iqtisadi əməkdaşlıq konfransında iştirak üçün İran İslam Respublikasının baş prokuroru Kazim Müvəhidi Azad Azərbaycana işgüzar səfər edib.
İran terrorçu dəstələrin fəaliyyətinə göz yummayacaq
Sen 14, 2023 17:57Prezident Rəisi öz çıxışında, İranın daxilində və ya sərhədlərdən kənar heç bir terrorçu dəstənin fəaliyyətinə göz örtməyəcəyini bildirib.