Ruhani Hacı Cəlal Şəfiyev şantaj görüntüləri barədə açıqlama verdi
Noy 11, 2021 14:29Noyabrın 10-da Azərbaycanın iki nüfuzlu ruhanisi, Şeyx Sərdar Hacıhəsənli və Hacı Cəlal Şəfiyevlə bağlı şantaj görüntüləri yayılıb. Bəzi ekspertlərə görə, barəsində 4 aylıq həbs-qətimkan tədbiri seçilmiş və hazırda istintaq getdiyi dövrdə Şeyx Sərdarla bağlı yayılan görüntülərin istintaqın gedişinə necə təsir edəcəyi yayılan görüntülərin xarakterindən bəlli olur.
Şeyx Sərdarın hüququnu müdafiə edən vəkillər iclas keçirib
İyul 17, 2017 19:02Namaz məhbusu kimi tanınan məhbus ruhani Şeyx Sərdar Hacı Həsənlinin hüququnu müdafiə edən vəkillərin iclası Bakıda təşkil olunub.
“Qələm” Yazarlar Birliyi Sərdar Hacıhəsənlinin azadlığını tələb edir
İyul 06, 2017 13:31Azərbaycanda “Qələm” Yazarlar Birliyi “Maide.AZ” saytının Baş redaktorunun həbsi ilə əlaqədar bəyanat verdi.
AİP Şeyx Sərdar Hacıhəsənli barəsində çıxarılan məhkəmə hökmünə etiraz etdi
İyul 03, 2017 20:10AİP Sərdar Hacıhəsənli barədə məhkəmə hökmünü ədalətsiz hesab edir.
Şeyx Sərdar 3 il azadlıqdan məhrum edildi
İyul 03, 2017 13:22Bu gün Azərbaycan Ruhanilər Məclisinin (ARM) üzvü, Maide.Az saytının baş redaktoru, namaz məhbusu Şeyx Sərdar Hacıhəsənlinin növbəti məhkəmə prosesi keçirilib. Məhkəmədə Şeyx Sərdara hökm oxunub. Məhkəmnin qərarı ilə Şeyx Sərdar Hacıhəsənli 3 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.