Sen 26, 2023 18:49Qeyd edək ki, Seyid İbrahim Rəisinin BMT-dəki çıxışında Qərbin islamfobiya siaysətini ciddi tənqid edərək İslam ölkələrinə səslənib.
İran türkünün başında tac
Sen 26, 2023 15:26İran türkünün başında tac
Nə üçün İraq İrana müharibə elan etmişdi?
Sen 24, 2023 19:17"Müqəddəs Müdafiə" həftəsinin başlaması münasibətilə İraqın İran əleyhinə başlatdığı haqsız müharibənin səbəbləri haqda suallara "Kompas" proqramında siaysi şərhçi Seyid Yusif Mövlayi cavablandırdı.
Səhər TV-nin Əfqanıstan şöbəsi teledərslərə start verdi
Sen 24, 2023 18:08Qeyd edək ki, Səhər TV-nin Əfqanıstan şöbəsinin təşəbbüsü ilə təhsildən qalmış qızlar üçün öz dərslərini oxuya bilmələri üçün teledərslərə start verib.
Qarabağda tərki silah əməliyyatı davam edir
Sen 24, 2023 18:01Qeyd edək ki, erməni əsilli Qarabağ sakinlərinə humanitar yardımlar göstərən Azərbaycan hakimiyyəti hələ də, separatçı başçılardan müsbət cavab ala bilmirlər.
Türkiyə xalqı Avropa İttifaqına qoşulmamasına necə reaksiya verir-sorğu
Sen 24, 2023 14:47Məlum olduğu kimi, Ərdoğan siyasətinin səriştəsizliyi ilə yanaşı Türkiyənin Avropa İttifaqına qoşulma istəyinə cavab olar, Avropa İttifaqı bu istəyə heç vaxt müsbət cavab verilməyəcəyini bildirdi. Bunun ardından Ərdoğan da bu reaksiyaya alternativ addım atacağını dedi.
İran və Azərbaycan XİN-nin başçıları Nyu-Yorkda görüşdü
Sen 24, 2023 18:27Məlumata görə, baş tutan bu görüşdə İran Xarici İşlər Naziri Əmir Abdullahian azərbaycanlı həmkarından tez bir zamanda diplomatik əlaqələrin bərpasını və səfirliyin fəaliyyətini davam edəcəyini ümid etdiyini bildirib.