Gürcüstanda seçkidən sonra kritik vəziyyət hökm sürür
Okt 31, 2024 11:59Qərbpərəst prezident prokurorluğa getməkdən imtina edib
Gürcüstanda Prokurorluq iddialara sübüt tələb etməyə başlayıb
Okt 30, 2024 18:55ABŞ və Avropanın eləcə də Gürcüstandakı qərbyönümlü qüvvələrin seçkilərin nəticələri barədə heç bir fakt təqdim etmədən iddialar irəli sürməsindən sonra Prokurorluq parlament seçkiləri ilə bağlı araşdırmalara başlayıb.
Bayden Gürcüstanı təhdid edib
Okt 30, 2024 12:54ABŞ prezidenti Gürcüstanın qərb təsisatlarının nüfuzu və müdaxilələrinə şərait yaratmayacağı təqdirdə küçə nümayişlərini təşviq etməklə ölkədə stabilliyi pozacağı ilə hədələyib.
Gürcüstan seçkilərinin azərbaycanlı saxtakarı həbs edilib
Okt 30, 2024 11:55Gürcüstan hüquq-mühafizə orqanları Marneulidə etnik azərbaycanlını həbs edib. Bu şəxs, səslərin bir dəstəsini seçki qutusuna atdığı anı əks etdirən və geniş beynəlxalq diqqət qazanan videoyla tanınıb, - deyə "Gürcü Arzusu" partiyasının siyasi şurasının üzvü və parlamentin sədri Şalva Papuvaşvili məlumat verib.
Gürcüstanda seçki sonrası vəziyyət gərgin olaraq qalır
Okt 29, 2024 12:11Gürcüstanda parlament seçkilərinin nəticələrinə etiraz əlaməti olaraq prezidentin çağırışı iləı minlərlə insan Tiflisin mərkəzində parlament binası qarşısında aksiya keçirib.
Gürcüstanda çevriliş təhlükəsi
Okt 28, 2024 18:36Gürcüstan prezidenti Salome Zurabişvili və gürcü müxalifəti parlament seçkilərinin nəticələrini qeyri-legitim elan edərək ölkədə çevrilişə hazırlaşırlar. Bunu Gürcüstan parlamentinin spikeri Şalva Papuaşvili deyib.
ABŞ və avropalı müttəfiqlərin Gürcüstanda seçki planı
Okt 28, 2024 17:36ABŞ və avropalı müttəfiqlər Gürcüstanda seçkinin nəticələrini tanımayaraq bu ölkədə sabitliyi pozmaq vətəndaş qarşıdurmasını planlaşdırırlar.