Nyu-York görüşü nəticəsiz olub
Sen 27, 2024 14:01Cümə axşamı Nyu-Yorkda ABŞ dövlət katibinin iştirakı ilə Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin üçtərəfli görüşü nəticəsiz başa çatıb.
Ermənistan Azərbaycanı ittiham etdi
Fev 14, 2024 18:31Ermənistanla Azərbaycan Respublikası arasında şərti sərhəd zolağında yenidən münaqişənin alovalndığı bir vaxta Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyi bəyanat yayaraq bəyan edib ki, Bakı Cənubi Qafqaz regionunun təhlükəsizliyində davamlı olaraq qeyri-sabitlik yaratmağa çalışır.
“Minsk Qrupu hazırda dondurulub, lakin müvafiq şəraitdə rol oynaya bilər”
Apr 14, 2023 17:27ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri, Şimali Makedoniyanın xarici işlər naziri Bujar Osmani bildirib ki, Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə beynəlxalq mandata malik yeganə təşkilat olan ATƏT-in Minsk Qrupu hazırda dondurulub.
Erməni siyasətçi Azərbaycanla sülh sazişinin riskləri barədə xəbərdarlıq edib
Fev 20, 2023 19:23“Sərhədlərin delimitasiyası əsas şərtdir”
Vardanyan bir daha Əliyevə meydan oxudu
Fev 07, 2023 16:42“Biz öz xalqına belə hörmət etməyən diktaturanın bir parçası ola bilmərik”
Qarabağdakı erməniləri kim mühasirəyə alıb?
Yan 08, 2023 15:59Qarabağın "dövlət naziri" Ruben Vardanyan yanvarın 8-də əhaliyə müraciət edərək ərzaq kuponlarının tətbiqinə hazırlıq barədə məlumat verib.
Azərbaycan 3 erməni diversantı azad edib
May 05, 2021 11:102020-ci il 10 noyabr üçtərəfli bəyanatından sonra tərksilah edilən 62 erməni hərbçilərdən üçü Azərbaycan Respublikası prezidenti İlham əliyevin sərəncamı ilə azad edilib.