ETİRAF: HƏYAT YOLDAŞIMA GÖRƏ ETDİM
Yan 27, 2023 20:28AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI SƏFİRLİYİNƏ HÜCUM EDƏN ŞƏXS YASİN HÜSEYNZADƏ
Nətənzdə təxribat amilinin təsviri yayılıb
Apr 17, 2021 19:05İranın Təhlükəsizlik Nazirliyinin qüvvələri Nətənz nüvə saytındakı təxribatçı hərəkətin amilini aşkar ediblər.
Pakistanda terrorçular 11 şaxtaçını əsir götürərək güllələyiblər
Yan 04, 2021 10:39Pakistanın Bəlucistan əyalətində terrorçular işə gedən 11 şaxtaçını əsir götürüb yaxınlıqdakı dağa apararaq güllələyiblər.
“Prosesləri qiymətləndirmək üçün şəhid Süleymaninin varlığı lazım idi”
Dek 29, 2020 21:39İranın İnqilab Keşikçiləri Korpusunun Qüds Qüvvələrinin keçmiş komandirinin şəhid olmasının ildönümü ərəfəsində, İraqın tanınmış şəxsiyyətlərinin ifadələri və xatirələrini əks etdirən “Son Səfər” adlı sənədli filmdə danışan sabiq baş nazir Nuri Əl-Maliki vəziyyəti qiymətləndirmək üçün şəhid Süleymaninin varlığına ehtiyaclarının olduğunu bildirib.
"Bu şəhidlərin İŞİD-lə mübarizədə rolu çox görkəmli idi"
Dek 29, 2020 20:33İranın İraqdakı səfiri Məscidi vurğulayıb: "Bu şəhidlərin İŞİD-lə mübarizədə rolu çox görkəmli idi; Bu yolda çox səy göstərdilər və nəhayət canlarını fəda etdilər".
ABŞ-nın Şəhid Süleimaniyə qarşı qorxaqlıqla keçirdiyi terror aktı, böyük bir səhv idi
Dek 29, 2020 15:22Ölkəmizin Xarici İşlər Nazirliyi bir Twitter mesajında Şəhid General Süleymaniyə qarşı qorxaqlıqla keçirilən terro aktını, ABŞ-nın kobud səhvi adlandirib.
Şəhid Süleymaniyə qarşı keçirilən terror aktı ilə əlaqədar 48 şübhəli müəyyən olunub
Dek 29, 2020 12:00İran İslam Respublikası İnsan Hüquqları Qərargahının katibi bildirib: "Şəhid Süleymaninin işi (Şəhid Süleymaniyə qarşı törədilən terror aktı) üzrə 48 təqsirli şəxs müəyyən olunub, onların cinayət məsuliyyətinə cəlb olunması üçün lazımı tədbirlər nəzərdə tutulub".
“Şəhid Sərdar General Soleymani insanlıq nümunəsidir”
Dek 19, 2020 23:46İraqdakı Əl-Həşdüş-Şəbi təşkilatının rəisi şəhid general-leytenant Soleymanini insanlıq nümunəsi adlandiraraq soyləyib: "Bu böyük general böyük İslam dəyərlərinə sahib idi".
Bu cinayətdə şərin barmaq izləri görünür
Noy 30, 2020 18:28"14 fevral" Bəhreyn İnqilabçı Gənclər Koalisiyası vurğulayıb: “Bu cinayət şərin barmaq izlərinin açıq şəkildə göründüyü qorxaqcasına edilən bir hərəkətdir".