ABŞ Ermənistana hərbi texnika göndərirmi?
Mart 18, 2025 10:14ABŞ Müdafiə Nazirliyi Ermənistana hərbi texnikanın ötürülməsi ehtimalı ilə bağlı Russia Today (RT) kanalının dərc etdiyi məlumatı nə təsdiq, nə də təkzib edib.
“Azərbaycanın irəli sürdüyü ilkin şərtlər qəbul oluna bilməz”
Mart 17, 2025 13:51Ermənistanın XİN rəhbəri bildirib ki, Azərbaycanla sülh sazişinin razılaşdırılmış mətninin imzalanmasından əvvəl Bakının irəli sürdüyü şərtlər qəbul olunmayacaq.
Ermənistan rəhbərliyi Rusiyadan dəstək istəyirmi? - AKTUAL
Mart 15, 2025 15:03Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan Rusiya prezidentinə Vladimir Putinə zəng edərək onu Bakı ilə razılaşdırılmış sülh sazişi layihəsi barədə məlumatlandırıb.
Mirzoyan: Müqavilə mətnində bu barədə bənd yoxdur
Mart 15, 2025 12:47Ermənistanın xarici işlər naziri bəyan edib ki, Bakı və İrəvan arasında sülh müqaviləsi layihəsinin mətnində ermənilərin və azərbaycanlıların SSRİ-nin dağılmasından əvvəl yaşadıqları yerlərə qarşılıqlı qayıtması ilə bağlı bənd yoxdur.
Sülh sazişi layihəsi birtərəfli müddəaların olmayacağına zəmanət verir
Mart 14, 2025 11:27Ermənistanın baş naziri jurnalistlərlə keçirdiyi brifinqdə Azərbaycan ilə sülh sazişi layihəsini şərh edib.
Bakı və İrəvan bir-birinə qarşı iddiaları geri götürür
Mart 13, 2025 19:36Ermənistanın xarici işlər naziri bəyan edib ki, Bakı və İrəvan bir-birinə qarşı iddiaları geri götürür.
Putin: İstənilən sülh sazişi Rusiyanın təhlükəsizliyini təmin etməlidir
Mart 07, 2025 17:00Rusiya prezidenti Vladimir Putin bildirib ki, Ukrayna ilə bağlı istənilən sülh sazişi Rusiyanın təhlükəsizliyini təmin etməlidir.
Baş katib: İrəvanla "işgüzar əlaqələr" kəsilməyib
Mart 07, 2025 11:54KTMT üzvlüyünün dondurulmasına baxmayaraq, Ermənistanla "işgüzar əlaqələr" qorunub saxlanılır.
“Makron kimilərinin arzusu reallaşmayacaq”
Mart 07, 2025 11:21Rusiya prezidenti Vladimir Putin fransalı həmkarı Emmanuel Makronun bu ölkə ilə bağlı iddialarına cavab verib.
Mirzoyan: Ermənistan yerinə yetirmədiyi heç bir öhdəlik götürməyib
Mart 07, 2025 11:15Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin bəyanatına cavab verib.