Dek 31, 2024 15:27Yerli KİV-lər bildirir ki, Daxili İşlər Nazirliyinin Xüsusi Təyinatlıları hazırda Bolnisinin mərkəzi klinikasının yanında yerləşdirilib.Belə ki, 2 böyük avtobus Xüsusi Təyinatlı qrupun klinikanın yaxınlığında hazırda gözlədiyi görülüb.
Gürcüstanın 6-cı Prezidenti Mixeil Kavelaşvili and içib
Dek 29, 2024 17:51Gürcüstanın 6-cı prezidenti Mixail Kavelaşvili rəsmi olaraq vəzifəsinin icrasına başlayıb
Baş nazir İrakli Kobaxidze təslim olur?
Dek 23, 2024 18:44Gürcüstan hakimiyyəti kütləvi etirazlara səbəb olan “Xarici agentlər haqqında” Qanuna dəyişiklik edəcəyini vəd edib.
Tbilisidə növbəti etiraz aksiyası keçirilir
Dek 07, 2024 10:57Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə etiraz aksiyalarının doqquzuncu günüdür.
Etirazçılar Gürcüstan parlamentinin binasını yandırıblar
Dek 01, 2024 12:10Gürcüstanlı etirazçılar dünən gecə üçüncü gecə dalbadal bu ölkə boyu aksiya keçirib və Tiflisdə parlament binasını yandırıblar.
ABŞ Gürcüstanla strateji tərəfdaşlığı dayandırır
Dek 01, 2024 11:51ABŞ hakimiyyəti Gürcüstanla strateji tərəfdaşlığı dayandırmaq qərarına gəlib.
Gürcüstanın AB-yə qatılması havadarlarının aksiyaları davam edir
Noy 30, 2024 14:47Gürcüstanın Avropa Birliiyinə qoşulmasının havadarlarının keçirdikləri aksiyaların davamında etirazçılar bir daha bu ölkə polisi iiə toqquşublar.
Ötən gecə Gürcüstanda vəziyyət gərgin keçib
Noy 29, 2024 13:56Dekabrın 16-da səlahiyyət müddəti başa çatacaq Gürcüstan prezidenti Zurabişvili daha da irəli gedərək birbaşa Qərb səfirlərini Gürcüstanda yeni seçkilərin təşkili üçün “hərəkətə” çağırıb. Müxalifət yeni aksiyanın vaxtını axşam saatlarında baş tutacağını elan edib.
Ali təhsilsiz keçmiş futbolçu Gürcüstanın növbəti prezidenti ola bilər
Noy 28, 2024 14:20Gürcüstanın növbəti prezidenti, yəqin ki, keçmiş futbolçu və “Xalqın gücü” partiyasının icraçı katibi Mixeil Kavelaşvili olacaq.
Avropa İttifaqına daxil olmaq istəmirik
Noy 21, 2024 17:47"Bəzi postsovet ölkələri, xüsusilə Baltikyanı dövlətlər Gürcüstana "böyük qardaş" rolunu oynamağa cəhd edir" Bu fikri Gürcüstan parlamentinin sədri Şalva Papuaşvili "İmedi" televiziya kanalında çıxış edərkən səsləndirib.