May 31, 2024 20:35BMT Baş Assambleyasında İranın şəhid prezidenti Seyid İbrahim Rəisi və şəhid xarici işlər naziri Əmir Abdullahianın xatirəsinə həsr olunmuş xüsusi iclas keçirilib.
MƏŞHƏD ŞƏHƏRİNDƏ İNSANLARIN ŞƏHİD PREZİDENTLƏ VİDALAŞMASI - Aparıcı: MƏHƏMMƏDRZA MEHRƏFZA
Azərbaycan XİN-nin başçısı Ceyhun Bayramov İranlı həmkarı ilə telefon danışığı olub
Sen 18, 2023 12:5317 sentyabr tarixində Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahian arasında telefon danışığı baş tutub.
Əmir Abdullahian: Suriyadakı ABŞ hərbçilərinə evlərinə qayıtmağı tövsiyə edirik
Avq 31, 2023 16:25İranın xarici işlər naziri çərşənbə günü Dəməşqdə suriyalı həmkarı ilə keçirdiyi birgə mətbuat konfransında deyib: "Biz Amerika qoşunlarına vətənə qayıtmağı və Amerika hakimiyyətinə bölgəni bölgə xalqının ixtiyarına buraxmağı tövsiyə edirik".
Əmir-Abdullahiyan Ərəbistan vəliəhdi ilə görüşüb
Avq 18, 2023 18:46İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Ərəbistandakı məşvərətlərinin davamında Ciddədə Səudiyyə Ərəbistanının vəliəhdi Məhəmməd bin Salmanla görüşüb.
“Yaxın gələcəkdə məhkəmə hökmünün çıxarılması gözlənilir”
Avq 14, 2023 19:02İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Azərbaycan Respublikasının Tehrandakı səfirliyinə hücumla bağlı yaxın gələcəkdə məhkəmə hökmünün çıxarılacağını bildirib.
Əmir Abdullahian: "Biz Ermənistan və Azərbaycan Respublikası arasında sülh danışıqlarının gedişini alqışlayırıq"
İyul 24, 2023 22:36İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri erməni həmkarı ilə birgə mətbuat konfransında bildirib ki, "Biz Ermənistan və Azərbaycan Respublikası arasında sülh danışıqlarının gedişatını alqışlayırıq"
Əmir Abdullahian: Azərbaycan regionda maneələri aradan qaldırmağa çalışır
İyul 05, 2023 20:17İranın xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahian Qoşulmama Hərəkatına üzv ölkələrin xarici işlər nazirlərinin iclasında çıxış edərkən deyib ki, “ Azərbaycan Respublikası Rusiya, Ermənistan və Azərbaycan arasında üçtərəfli sazişə əsaslanaraq, regionda kommunikasiya xətlərində yaranmış maneələri həll etməyə çalışır və rəsmi Bakının bu zəminədə qonşu ölkələrə qarşı hər hansı problemləri yaratmaq niyyətində olması nəzərə çarpmır.
İlham Əliyev: "İran xarici işlər nazirinin Bakıda olmasından məmnunuq"
İyul 05, 2023 21:51İran İslam Respublikasının Xarici İşlər Naziri Hüseyn Əmir Abdullahian Qoşulmama Hərəkatına üzv ölkələrin xarici işlər nazirlərinin Bakıda keçirilən iclası çərçivəsində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə görüşüb. Görüşdə iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafı və regional hadisələrlə bağlı fikirlər səsləndirilib və müxtəlif mövzularda müzakirələr aparılıb.
İlahm Əliyev: "İranın regionda tarixi marşrutlarının mövcudluğuna sadiqik"
İyul 05, 2023 21:44İran İslam Respublikasının Xarici İşlər Naziri Hüseyn Əmir Abdullahian Qoşulmama Hərəkatına üzv ölkələrin xarici işlər nazirlərinin Bakıda keçirilən iclası çərçivəsində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə görüşüb. Görüşdə iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafı və regional hadisələrlə bağlı fikirlər səsləndirilib və müxtəlif mövzularda müzakirələr aparılıb.